ZADZWOŃ: 798 843 598

Miejscowa naprawa podłogi 

Rzeczy materialne nie są wieczne, także podłoga z drewna z upływem lat się zużywa. Oczywiście wiele zależy od jej pielęgnacji, odpowiednio stosowane oleje i lakiery zwykle dobrze ją zabezpieczają. Czasami jednak zdarzają się takie wypadki jak uszkodzenia podłogi ostrymi przedmiotami, rysy i uderzenia, a także mocne wytarcie parkietu.

Zniszczona we fragmentach powierzchnia wygląda nieestetycznie i narażona jest na wilgoć oraz inne czynniki. Nie warto zwlekać z naprawą, gdyż w tych otwartych miejscach podłoga może się wybarwiać i podlegać degradacji, nawet w wyniku zwykłego mycia parkietu wodą z płynem. Taka podłoga traci swoją funkcjonalność, zmieniają się jej parametry ( np. odkształca się i pęcznieje). Nie ma jednak konieczności wymiany całej podłogi, zazwyczaj wystarczy ją naprawić miejscowo. 

Nasz specjalista potrafi wybrać najlepszy dla Państwa sposób naprawy podłogi drewnianej. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia drewna. Inaczej będziemy zajmować się niewielkimi rysami, a inaczej będziemy podchodzić do większych wgnieceń i dziur. Niewielkie uszkodzenia (do 2 mm) można naprawić, posługując się kitem parkietowym, co pozwoli zachować jednorodną barwę całości. Zniszczony fragment trzeba lekko przeszlifować, usunąć z niego pył, a potem zaaplikować w tym miejscu ochronny preparat. Gdy defekt jest większy, trzeba zastosować specjalistyczny wosk, a w następnym etapie dokładnie zabezpieczyć deskę. Jeśli jednak uszkodzenie jest wyjątkowo głębokie, zaleca się wymianę całej deski.

Deska naprawiona we fragmencie może w pierwszym etapie użytkowania różnić się od reszty drewnianej powierzchni, ale z upływem czasu miejsce to zleje się z resztą podłogi z drewna.