ZADZWOŃ: 798 843 598

Odcinanie wilgoci

Nowa podłoga z drewna musi być zamontowana na jastrychu o odpowiedniej wilgotności. Jeśli jest ona zbyt duża, należy przeprowadzić profesjonalne odcinanie wilgoci. Dopuszczalna wilgotność jastrychu cementowego to 2% CM, a jastrychów anhydrytowych bez ogrzewania podłogowego to 0,5% CM.  Dopuszczalny poziom wilgotności jastrychów cementowych z systemem ogrzewania podłogowego to 1,8% CM, natomiast dla jastrychów anhydrytowych z ogrzewaniem podłogowym to 0,3% CM.

Proponujemy Państwu dwie metody odcinanie wilgoci z podłoża. Pracownik naszej firmy podczas wizyty przeprowadzi pomiar wilgotności podłoża i przedstawi najlepszą dla danego pomieszczenia metodę. Pierwsza z nich to użycie profesjonalnych osuszaczy. Jest to skuteczny, choć nieco czasochłonny sposób osuszania. Osuszacze pobierają powietrze z wilgocią, skraplają wodę i oddają do pomieszczenia powietrze już osuszone.

Drugą metodą osuszania jest chemiczne odcinanie wilgoci. To rozwiązanie efektywne, szybko zmniejsza wilgotność podłoża nawet o 10% CM. Sposób ten polega na stosowaniu profesjonalnych membran z żywic. Jastrych jest dokładnie szlifowany oraz odkurzany. Na taką powierzchnię nakłada się trzy warstwy żywicy, które tworzą szczelną membranę przeciwwilgociową. Ostatnią warstwę pokrywa się piaskiem kwarcowym i zostawia na noc. Piasek kwarcowy związuje się z podłożem i tworzy warstwę czepną, przygotowaną na kolejne prace.