ZADZWOŃ: 798 843 598

Wymiana deski parkietu

Jesteśmy otwarci na różne potrzeby naszych klientów. Czasami ludzie pytają nas o możliwość naprawy podłogi z drewna. W nowym parkiecie powstało np. uszkodzenie w jednej lub większej ilości desek. Wygląda to fatalnie, ale nie oznacza od razu konieczności wymiany całej drewnianej podłogi. Nasi specjaliści mogą wymienić deski, jednak trzeba mieć zapasowy materiał — deski o tej samej szerokości i długości, jak te użyte przy pierwotnym układaniu parkietu.

Możemy Państwa zapewnić, że nasi pracownicy mogą przywrócić podłodze z drewna dawną atrakcyjność. Na początku deski będą dłutowane, a klej usunięty z podłoża. Następnie starannie przygotowujemy nową deskę. Trwa to dość długo, ale to bardzo ważna czynność, od której zależy stabilność parkietu w miejscu naprawy. Dokonuje się wycięcia dolnej części wpustu deski. Trzeba dostosować także wierzchnią warstwę wymienianej deski do poziomu całości podłogi. Najczęściej trzeba także oszlifować spód nowej deski, choć także to czasami okazuje się niewystarczające. Najlepiej sprawdzają się deski fazowane, różnice poziomów po wymianie takiej deski są niedostrzegalne. 

Niestety nie jest możliwa wymiana deski w podłogach, które były ręcznie lakierowane. Wyjęcie pojedynczej deski powoduje po prostu zniszczenie lakieru. Podłoga olejowana także nie jest komfortowa w naprawie, ale można ją naprawić poprzez oszlifowanie deski i ponowne olejowanie. 

Należy pamiętać, że miejsce naprawy podłogi z drewna przez pewien czas będzie odróżniało się od reszty powierzchni. Wiąże się to z naturalną operacją światła, stare deski będą ciemniejsze od tej nowej. Z czasem jednak różnica w wyglądzie będzie zanikać, aż w końcu nie będzie można wskazać miejsca naprawianego (stanie się niewidoczne).