ZADZWOŃ: 798 843 598

Pielęgnacja podłóg

Podłogi z drewna będą zachwycały swym pięknem przez długie lata, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Warto wiedzieć, że regularne i odpowiednie dbanie o podłogę drewnianą warszawa może sprawić, że jej żywotność wydłuży się nawet o 50 procent. Innej pielęgnacji wymaga podłoga olejowana, a innej lakierowana. Stosuje się inne preparaty i środki do konserwacji, zawsze według zaleceń producenta. Podłogę z drewna należy pielęgnować według potrzeb, czyli intensywnie użytkowaną powierzchnię trzeba poddawać zabiegom częściej niż taką, gdzie jest bardzo mało ruchu.

Czyszczenie podłogi z drewna to eliminowanie z jej powierzchni kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, które nie tylko fatalnie wpływają na jej prezencję, ale także niszczą jej strukturę. Podłogę z drewna można myć lekko wilgotnym mopem z użyciem środka przeznaczonego do pielęgnacji drewna. Nie wolno używać innego preparatu, np. do płytek ceramicznych, ponieważ będzie on agresywnie działał na drewno. Nie należy również używać dużej ilości wody, ponieważ wilgoć nie sprzyja drewnianym deskom, woda nie powinna na nich się długo utrzymywać. 

Konserwacja podłogi z drewna odbywa się poprzez nakładanie na oczyszczoną wcześniej powierzchnię specjalnych preparatów do konserwacji. Trzeba starannie wybrać preparat i nakładać go starannie i równomiernie (bez zacieków). Tak zaimpregnowana podłoga powinna spokojnie wyschnąć, wtedy środek prawidłowo będzie oddziaływał na parkiet.